Zelený král ti dává dopravu ZDARMA nad 999 kč

Kratom, historie a použití

KRATOM, historie a použití

Pokud bychom se mohli vydat na cestu časem do srdce jihovýchodní Asie, narazili bychom na jeden z nejzajímavějších botanických pokladů této oblasti: kratom. Tento strom, jehož vědecký název zní Mitragyna speciosa, má bohatou historii a zajímavé tradiční použití, které se táhne tisíce let zpět.

Kratom, který se vyskytuje především v Indonésii, Malajsii, Thajsku a okolních zemích, je známý svými listy, které obsahují bioaktivní sloučeniny, jako je mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Tyto sloučeniny ovlivňují nervový systém a poskytují řadu účinků, od povzbuzení až po relaxaci a analgezii.

Historie kratomu:

Kratom má kořeny v tradičním použití, kde se stává nedílnou součástí každodenního života:

Energie a stimulace: Místní obyvatelé tradičně žvýkají listy kratomu, nebo vaří čaj z listů pro své stimulační účinky. Tato praxe jim pomáhá zůstat energickými během dlouhých pracovních dnů v horkém a vlhkém klimatu.

 1. Stimulace: Mitragynin má schopnost povzbudit naše receptory v mozku, což nám dodává energii a zvyšuje bdělost. To znamená, že kratomový nápoj, nebo listy mohou být pro vás jako ranní káva, jen s tím rozdílem, že nezatíží vaše srdce tak jako kofein.
 2. Vytrvalost: Jedním z největších benefitů kratomu pro mnoho lidí je jeho schopnost zvyšovat vytrvalost a energii. To znamená, že můžete pracovat déle, cvičit intenzivněji nebo jednoduše zvládnout vše, co den přinese.
 3. Pozitivní nálada: Kratom také často nesouvisí jen s fyzickou energií, ale také s pozitivní náladou. Mnoho uživatelů zaznamenává zvýšení motivace a optimismu při konzumaci kratomu.

Relaxace a analgezie: Na druhé straně kratom také poskytuje sedativní účinky, což pomáhá lidem uvolnit se a zmírnit bolest.

 1. Relaxace: Mitragynin působí na receptory v mozku, které jsou spojeny s pocitem klidu a uvolněním. Díky tomu kratom může být pro mnoho lidí způsobem, jak se vymanit z každodenního stresu a napětí.
 2. Analgezie: Dalším fascinujícím aspektem kratomu je jeho schopnost působit jako analgetikum. To znamená, že může pomoci zmírnit bolest. Tato vlastnost byla v jihovýchodní Asii tradičně využívána pro úlevu od různých druhů bolesti.
 3. Lehkost mysli: Mnoho lidí také říká, že kratom jim pomáhá dosáhnout stavu klidu, který zahrnuje také jasnou mysl a lehkost při myšlení a učení.

Léčitelství: Tradiční léčitelé využívají kratom k léčbě řady zdravotních obtíží, včetně průjmu, horečky a deprese. Místní obyvatelé jej považují za univerzální bylinný lék.

 1. Bolest a analgezie: Kratom má silné analgetické vlastnosti díky obsahu mitragyninu. Místní obyvatelé a tradiční léčitelé využívají kratom pro zmírnění bolesti různého druhu, včetně chronických bolestí, migrén, bolesti svalů a kloubů a dokonce i neuropatické bolesti.
 2. Úleva od úzkosti a deprese: Kratom má potenciál působit jako přírodní antidepresivum a anxiolytikum. Uživatelé často hlásí zlepšení nálady, snížení úzkosti a zvýšení celkového pocitu pohody po konzumaci kratomu.
 3. Zlepšení energie a produktivity: Pro některé lidi se kratom stává prostředkem k zvýšení energie a vytrvalosti. Pomáhá jim zvládat náročné pracovní dny nebo, intenzivní cvičení bez potřeby kofeinu nebo jiných stimulantů.
 4. Zmírnění průjmu a různých zdravotních potíží: Kratom byl tradičně používán pro své antidiarhoické vlastnosti a jako prostředek k zastavení průjmů. Tato schopnost v kombinaci s jeho adstringentními účinky mu dává potenciál pomáhat při různých gastrointestinálních obtížích.
 5. Dezinfekční vlastnosti: Některé studie ukazují, že kratom může mít antibakteriální vlastnosti, což by mohlo poskytnout ochranu před infekcemi a záněty.

 

Náboženské a kulturní použití: Kratom má také své místo v náboženských a kulturních rituálech, kde je považován za posvátnou rostlinu a zapojen do ceremonií a festivalů.

 1. Náboženské použití: V některých částech jihovýchodní Asie je kratom spojován s náboženskými rituály a spiritualitou. V těchto kulturách je kratom často považován za posvátný strom a jeho listy jsou užívány při náboženských obřadech a modlitbách. Místní obyvatelé věří, že kratom jim pomáhá spojit se s duchovním světem, získat poznání nebo dosáhnout stavu vědomí, který je přínosný pro náboženskou praxi.
 1. Kulturní použití: Kromě náboženských aspektů hraje kratom důležitou roli v kulturních oslavách a festivalech. V některých oblastech jihovýchodní Asie je kratom tradiční součástí různých kulturních událostí, jako jsou svatby, oslavy narozenin a další slavnostní příležitosti. Kratom je často sdílen s hosty jako způsob přivítání a projevu pohostinnosti.
 1. Symbolika a jednota: Kratom také symbolizuje jednotu a společenství v těchto kulturách. Jídlo a nápoje obsahující kratom jsou často sdíleny mezi členy komunity, což posiluje vztahy a jednotu. Je důležité chápat, že pro místní komunity má kratom význam, který přesahuje jeho biochemické účinky. Je spojen s historií, tradicí a hlubokým duchovním významem pro ty, kteří ho užívají. Tento unikátní vztah mezi kratomem a jihovýchodní asijskou kulturou nám ukazuje, jak různé byliny a rostliny mohou ovlivnit a obohacovat životy lidí po celém světě.

Pokud tě článek zaujal a chtěl bys vyzkoušet kratom, tak navštiv náš web www.zelenykral.cz a mrkni na nabídku kvalitního vakuově baleného kratomu :-) 

 
Používáme ověření věku Adulto